Niekas nežino tikslios paplūdimio teniso kilmės. Yra žinoma, kad apie 70-uosius 20 a. metus, kai kuriose Romagna (Ravenos provincijos) paplūdimio klubuose žaidėjai pradėjo žaisti kastuvais, raketės pirmtakais, paplūdimio tinklinio aikštelėse.

Jaunesniojo “didžiojo” teniso brolio – paplūdimio teniso – istorija prasideda Italijoje 1978 metais, Riminio kurorte. Ten vietos paplūdimiuose atsirado daug žaidėjų su raketėmis, bet ne su tradicinėmis. Raketės buvo be stygų, pagamintos iš kieto plastiko (dabar joms gaminti naudojamas anglies, stiklo pluoštai ir kt. elastomerų pluoštai).

Tai buvo paplūdimių pramoga, kol 1995 liepos mėnesį Italijos paplūdymyje Marina de Ravena Renzo Forellini suorganizavo turnyrą, skirtą sūnui Marco atminti. Šis turnyras tapo paplūdimio teniso, kaip profesionalaus sporto, atskaitos tašku ir vystymosi pradžia. Šio turnyro pavyzdžiu ir kituose Italijos regionuose buvo inicijuota pirmoji konkursų sistema, kuri paskatino paplūdimio teniso plėtrą pasaulyje.

Tarptautinė paplūdimio teniso Federacija taip pat susikūrė Italijoje. Pirmasis ir kol kas vienintelis jos prezidentas – Giandomenico Bellettini.

Paplūdimio tenisas galutinai kirto savo tėvynės sieną 2007 metais, kai Tarptautinė teniso federacija (ITF) pripažino naujo tipo tenisą. Nuo šių metų  prasidėjo oficialūs Europos čempionatai globojami ITF. O jau 2009 m., 2010 m. ir 2011 m. paplūdimio kortuose „Foro Italico“ Romoje vyko trys pirmieji oficialūs ITF globojami Pasaulio čempionatai.

Paplūdimio tenisas žaidžiamas 8 x 16 m aikštelėje, tinklo aukštis – 170 cm kamuoliukas iš pažiūros paprastas, tik su specialiai sumažintu slėgiu jame, kad nereikėtų pernelyg didelio atsargumo smūgiuojant. Žaidžiamas komandomis po du žmones. Balai yra skaičiuojami panašiu būdu kaip ir „didžiajame“ tenise.

Nuo 2008 kasmet vyksta Europos čempionatas globojamas ITF, nuo 2009 Pasaulio čempionatai, o nuo 2012 metų paplūdimio teniso komandų Pasaulio čempionatas.

2010 metais antrasis Europos čempionatas vyksta Turkijoje. Taigi, paplūdimio tenisas pirmą kartą palieka gimtąją žemę, saulėtą Italiją.

2011 m. patvirtinti oficialiūs paplūdimio teniso žaidimo kamuoliukai – jais pripažinti oranžiniai kamuoliukai, kurie pakeitė įprastus žalius.

2013 m. keičiasi pasaulio reitingo skaičiavimo tvarka, yra skaičiuojami 6 geriausi žaidėjai vietoje 4 ir atnaujinimai ITF svetainėje paskelbiami praėjus 3 savaitėms po turnyro.

2014 birželio 16 d. brazilas Vinicius Font iškilo į vyrų pasaulio ITF reitingo viršūnę, tapdamas pirmuoju ne italų tautybės Top žaidėju.

2015 m. rugsėjo 14 d. Maraike Biglmaier iš Vokietijos tapo pirmąja Europos sportininke už Italijos ribų, kuri pasiekė aukščiausią vietą ITF moterų reitinge.

2016 m. turnyrų, pagal kurių rezultatus skaičiuojamas reitingas skaičius didėja nuo 6 iki 8 bei pristatoma nauja reitingo balų skaičiavimo sistema.

Kuomet Tarptautinė teniso federacija (ITF) pripažino paplūdimio tenisą profesionaliu sportu, jo aktyvus vystymasis apėmė daug šalių visame pasaulyje. Dabar beveik kiekviename pasaulio krašte galima dalyvauti mėgėjų arba profesionalų turnyruose ir net konkuruoti dėl tarptautinių reitingo taškų.

Paplūdimio tenisas aktyviai populiarėjo ir Amerikoje. Tačiau ten žaidimas buvo labiau panašūs į savo įprastą versiją, naudojamos raketės su stygomis, žaidimas buvo šiek tiek pagreitintas – tinklas nuleistas keletu centimetrų žemiau.

Šiuo metu, paplūdimio tenisas, remiantis oficialiais duomenimis, žaidžiamas 41 šalyje. Italijoje ir JAV, Kanadoje ir Australijoje, Kinijoje ir Japonijoje, Brazilijoje, Meksikoje, Nyderlanduose ir t.t.

Paplūdimio tenisas yra vos kelių žingsnių atstumu nuo galimybės tapti visateisiu sporto pasaulyje ir būti pripažintu olimpine sporto šaka. Visos galimybės tam jau yra. Turnyrai vyksta visame pasaulyje.

Pasak šiai sporto šakai pajutusiųjų aistrą, sportinis interesas, yra tik viena iš maloniųjų sudedamųjų dalių. Paplūdimio tenisą žaidžia žmonės, kurie turi didelį potraukį bendravimui ir kelionėms. Sporto ir poilsio derinys čia atsiskleidžia visu grožiu.

Svarbus paplūdimio teniso privalumas – teigiamas poveikis fiziniams duomenims sportininkų, besitreniruojančių klasikiniame tenise. Treniruotės ant smėlio gerina jėgą ir koordinaciją. Raumenys smėlyje dirba intensyviau, nei ant bet kurio kito paviršiaus, žaidimas ant minkšto smėlio – puiki atramos-judėjimo aparato ligų prevencija. Smėlis suteikia svarbiausią – judėjimo laisvę, čia galima šokinėti, kristi nesusižeidžiant. Mūsų klimato sąlygomis – tai puiki galimybė patirti daug teigiamų emocijų,